Novinky a události

Duluth, Minnesota & Knoxville, Tennessee (13. června 2017) - Společnost Cirrus Aircraft dnes oznámila, že výcvikové centrum Lufthansa Aviation Training zvolilo technologicky vyspělý Cirrus SR20 pro svoji primární výcvikovou flotilu. Lufthansa objednala 25 letadel tohoto typu, aby vedli své ab-initio, MPL a další letové výcvikové programy v Goodyear v Arizoně. Letouny SR20 budou využívány k výcviku pilotů společností, jako jsou Lufthansa Airlines, Swiss Air, Austrian Airlines, Eurowings, All Nippon Airways (ANA), KLM a German Air Force. Partnerství s Lufthansa Aviation Training je dalším milníkem, kdy byla společnost Cirrus Aircraft vybrána předním celosvětovým pilotním tréninkovým centrem, které poskytne pokročilé a moderní letadlo, které připraví studenty pro lety v komerčních aerolinkách.

"Společnost Cirrus Aircraft je hrdá na to, že se se svým novým partnerem bude podílet na školení pilotů světové třídy pro dlhé nadcházející roky," řekl Todd Simmons, prezident Customer Experience v Cirrus Aircraft. "Dnešní moderní letecké společnosti a pilotní výcvikové programy si uvědomují okamžité přínosy výuky v nejlepším možném vybavení, které unikátně dodává právě Cirrus. Tyto výhody jsou zesíleny v prostředí pilotního výcviku, protože letouny Cirrus SR nabízí konkurenční výhody pokročilých navigačních a bezpečnostních systémů podobných těm, které budou noví piloti později používat ve větších letadlech jednotlivých leteckých společností. "

Cirrus SR se může pochlubit působivým seznamem funkcí a možností, které z něj dělají skvělou tréninkovou platformu. Integrovaná avionika Cirrus Perspective + ™ od Garmin® zahrnuje dva velké letové displeje, Fligh Management System (FMS), systém elektronické stabilizace a ochrany, integrované indikace motoru a systémy varování posádky - všechny funkce, které lze najít na dnešních větších pokročilých Letadla.

Lufthansa Aviation Training se připojuje k přední skupině moderních letových výcvikových programů, které provozují letadla Cirrus po celém světě, včetně letecké společnosti Emirates Airline, letecké akademie U.S. Air Force, Royal Saudi Air Force, Cassidian Aviation Training Services, Aerosim Flight Academy, Western Michigan University, Southern Utah University, St. Louis University Parks College a další.

"Validace EASA certifikátu pro Vision Jet je svědectvím výjimečné práce a spolupráce mezi týmy EASA, FAA a Cirrus Aircraft," pokračoval Waddick. "Technická odbornost všech zainteresovaných stran dala dobrý příklad toho, jakým způsobem může bilaterální dohoda o validaci mezi USA a Evropskou unií uspět. Jediná věc, která uspokojí více než získání EASA certifikace, bude sledování, jak naši zákazníci využívají výhody tohoto letadla během jejích cest po celé Evropě. "

Dodání 25 letadel Cirrus pro Lufthansa Aviation Training začne v říjnu 2017 a očekává se, že bude dokončeno do února 2018.

Tým Cirrus Aircraft CZ

V pondělí 22. května se ve společnosti Cirrus Aircraft odehrály dvě významné události. Bylo oznámeno získání certifikace pro typ Vision Jet od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) a zároveň proběhlo dodání prvního letadla tohoto typu do Evropy. "Pro Cirrus Aircraft i pro zákazníky po celé Evropě je to velmi vzrušující den," řekl Pat Waddick, prezident inovací a operací společnosti Cirrus. "Schválení EASA certifikace pro Vision Jet dláždí cestu k nárůstu dodávek letadel v Evropě a zároveň podporuje expanzi na nové trhy po celém světě. Neexistuje lepší způsob, jak tento úspěch oslavit, než dodáním prvního Vision Jetu na konferenci EBACE v Ženevě. "

Na konferenci European Business Aviation Convetion & Exhibiton (EBACE) ve Švýcarsku, která se koná ve dnech 22. – 25. května, můžete kromě prvního Vison Jetu v Evropě, vidět i neprodávanější vysoce výkonná pístová letadla série SR.

Certifikace EASA se zařazuje vedle další schválené certifikace Vision Jetu, kterými jsou typová a výrobní certifikace od Federal Aviation Administration (FAA) v USA a Civil Aviation Safety Authority (CASA) v Austrálii. Tato certifikace také přichází těsně po dlouho očekávaném schválení jednomotorových komerčních operací IFR v Evropě, které EASA schválila již v březnu.

Cirrus se připojuje k hlasům všeobecného letectví, které chválí přijetí nových pravidel. Díky nim se otevřou dveře novým možnostem růstu v celé Evropě. Nová pravidla zefektivňují podnikání a osobní cestování tím, že letounům s jedním turbínovým motorem umožňují letět v noci i za snížených meteorologických podmínek podle přístrojů (SET-IMC).

"Validace EASA certifikátu pro Vision Jet je svědectvím výjimečné práce a spolupráce mezi týmy EASA, FAA a Cirrus Aircraft," pokračoval Waddick. "Technická odbornost všech zainteresovaných stran dala dobrý příklad toho, jakým způsobem může bilaterální dohoda o validaci mezi USA a Evropskou unií uspět. Jediná věc, která uspokojí více než získání EASA certifikace, bude sledování, jak naši zákazníci využívají výhody tohoto letadla během jejích cest po celé Evropě. "

Dodávky prvního jednomotorového Personal Jetu na světě začaly s více než 600 prodanými výrobními pozicemi již v prosinci loňského roku.

Přijeďte se na první Vision Jet podívat již 8. června na eventu CIRRUS NOW v Rotterdamu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Tým Cirrus Aircraft CZ


Dobrý den,

dovolujeme si vás pozvat na jedinečný večer, kde se seznámíte s Cirrus Life, nejnovějšími novinkami modelu SRx G6 a v USA nedávno certifikovaného Vision Jetu, který poprvé přilétá do Evropy.

Jedná se o skvělou příležitost si letadla dobře prohlédnout a setkat se s vedoucími zástupci společnosti Cirrus Aircraft. Budete si moci poslechnout, co je nového a jak může vlastnictví letadla Cirrus změnit váš životní styl.

KDY: 8. června 2017 v 19:00
KDE: Worldhotel Wings, Letiště Rotterdam 55, 3045 AP Rotterdam, Nizozemí

V případě zájmu zúčastnit se nás kontakujte emailem na cirrus@cirrus.cz

Děkujeme

Tým Cirrus Aircraft CZ

Dobrý den,

chtěli bychom vás upozornit, že na páteční školení Cirrus Safety Day, jsou k dispozici poslední volná místa, neváhejte proto s registrací.

Jako dárek získají všichni účastníci školení přístup k interaktivním kurzům vzdělávacího systému Cirrus Learning Portal v nemalé hodnotě. Kurzy vysvětlují jednotlivé systémy letadel Cirrus, normální i nouzové postupy (VFR, IFR) a jsou skvělým spůsobem jak si doplnit teoretické znalosti.

V případě zájmu se můžete zaregistrovat ZDE.

Těšíme se na setkání

Tým Cirrus Aircraft CZ

Dovolte, abychom vás pozvali na první letošní školení k rozšíření teoretických znalostí z hlediska bezpečnosti letového provozu. Školení bude zaměřeno na rozbor leteckých nehod v ČR i zahraničí, problematiku moderních avionik, RNAV přiblížení a jiných zajímavých témat.

Jako hlavní host vystoupí Keith Smith, regionální manažer výcvikového střediska Cirrus Aircraft pro U.S.A, Evropu a Jižní Afriku.

Školení se uskuteční v pátek 28. 4. 2017 v prostorách výcvikového střediska CATC (Hangár B, K Letišti 934/2, Praha 6, učebna č. 242) a je určeno pro všechny piloty i širokou věřejnost.

Cena za účast je 800,- Kč vč. DPH a zahrnuje oběd a malé občerstvení v průběhu dne.
Detailní program naleznete v přiložené pozvánce.

V případě zájmu se můžete zaregistrovat ZDE.

Těšíme se na setkání

Tým Cirrus Aircraft CZ

Cirrus uvádí na trh novou generaci letounů řady SR – G6

Cirrus Aircraft v lednu oficiálně představil šestou generaci, která přináší dlouhý seznam inovací SR22T, SR22 a SR20, se zaměřením na avioniku Cirrus Perspective+ od Garmin a LED Spectra osvětlení v koncových obloucích křídel.

Piloti ocení výrazně rychlejší avioniku Cirrus Perspective+, která díky výkonnějšímu procesoru a větší paměti poskytuje zlepšení grafických funkcí jako jsou VFR mapové podklady a animované počasí. K dalším patří ovládání avioniky klávesnicí QWERTY, HOME tlačítko, možnost zobrazení vertikálního profilu a mnoho jiných vylepšení, které naleznete zde » .

Cirrus Aircraft pořádá pro vážné zájemce demonstrační lety 2. a 3. února 2017. V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle +420 773 066 706 nebo emailu cirrus@cirrus.cz .

Dodání prvního Cirrus Vision Jet

19. prosince 2016 byl velkým dnem pro majitele prvního Vision Jet. Tato novinka zahltila sociální sítě, letecké portály téměř 10 let od zveřejnění koncepce letounu s proudovým pohonem v roce 2007.

Pípnutí doprovázela oslnivá fotografie červeno bílého letadla ve světle reflektorů, které upozorňovali na jeden proudový motor a V-ocas. Dva piloti obsadili přední sedadla letadla. Následoval jednoduchý komentář zástupce společnosti Cirrus Aircraft: "Dnes, Vision Jet patří tobě. Gratulujeme zákazníkovi číslo jedna a oslavme tuto monumentální první dodávku!"

Ceremonie se zúčastnilo kolem 800 zaměstnanců, rodinných příslušníků a funkcionářů. Sedmimístný SF50 se zjevil v oblacích kouře, řady světel hodných rockového koncertu. Hosté se objímali, líbali zachytávali jedinečný moment svými fotoaparáty.

30. října získalo letadlo certifikaci jako Cirrus Vision Jet. Letadlo zkonstruováno z uhlíkových vláken je vybaveno padákovým záchranným systémem, jeho cestovní rychlost je 300 KTAS a dolet větší než 1000NM. Side yoke, dotyková Cirrus Perspective avionika od Garmin, syntetické vidění a jednoduchý systém řízení motoru (digitální ovládací systém FADEC) kompletuje produkt.

"Byl to neuvěřitelný konec roku 2016," pokračovala společnost Cirrus. "Už se těšíme na rok 2017 i na světlou budoucnost Cirrus Vision Jet!"

EASA certifikace Cirrus Vision Jet je očekávána v první polovině roku 2017. Pro koupi čekací pozice nás neváhejte kontaktovat.

Velký den pro Cirrus Aircraft 30.10. 2016 – Vision Jet úspěšně certifikován

Cirrus Aircraft přináší novou éru v oblasti všeobecného letectva. Přichází jako první s osobním Jetem vybaveným padákovým záchranným systémem CAPS™, který získal FAA typovou certifikaci 30. října.

Spoluzakladatel společnosti a CEO Dale Klapmeier: "Měníme způsob, jakým zákazníci žijí své životy", řekl skupině zákazníků a zástupcům průmyslu v den dosažení certifikace. "Jedná se o letadlo, které změní průmysl, změní způsob, jak přemýšlíme o cestování."

Více informací »Exkluzivní incentivy Cirrus Aircraft

Cirrus Aircraft, leader na trhu všeobecného letectví, nabízí jako jediný pětiletou záruku a program nulových nákladů údržby (CMX - Cirrus Maintenance Program). Tyto produkty jsou nyní nabízené jako exkluzivní incentivy platné do konce třetího kvartálu roku 2016. Pro více informací nás prosím kontaktujte na cirrus@cirrus.cz.

Letadla na prodej

V současnosti nabízíme k prodeji předváděcí letadla SR22T se zajímavými slevami.
Více informací v sekci Na prodej nebo na dotaz na telefonním čísle +420 773 066 706.

 

 

Cirrus Slovakia Demo Tour 2016

Cirrus Aircraft CZ pořádá předváděcí lety na Slovensku

Výrobce nejprodávanějších letadel své kategorie Cirrus Design Corporation USA, společně s prodejcem Cirrus Aircraft pro ČR a SR pořádají předváděcí akci ve Slovenské republice. Dvě letadla SR22T model 2016, vybavené nejmodernější avionikou Garmin Perspective budou k dispozici pro letové předvedení zájemcům o letadla Cirrus.

Více informací a registrační formulář »

Mezinárodní Strojírenský Veletrh - Aero-Expo Nitra, SK

Autorizovaný prodejce Cirrus Aircraft pro Českou a Slovenskou republiku se bude se svými letadly prezentovat na 23. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Agrokomplexu v Nitře ve dnech 24.-27. května. Součástí tohoto mezinárodního veletrhu bude letos poprvé i výstava letadel s názvem AERO-EXPO.

 

 

8
Na prodej »
For Sale »